13.09.2010

Bir İstanbul gezisi-1

Şu son birkaç gün nasıl geçti hala anlamıyorum. Güzel şeyler neden hep biter ki... Haftaya bugün bu saatlerde okulun ilk gününü arkamda bırakmış olacağım. 2-3 hafta önceye kadar okulun açılmasını istiyordum, özellikle de sınıfları öğrenmeyi. Ama şimdiyse hiç mi hiç istemiyorum. Sınıfları az biraz öğrendik ve sonuç çok parlak değil. Yine de canımı sıkmamalıyım her işte bir hayır vardır demek lazım bir yerden sonra ben artık bunu anladım.
Okulla ilgili yazacak çok zamanım var, oysa dolu dolu geçen günleri anlatmam gerek unutmadan.

Günlerden Cuma.
Sabah erkenden kalktık. Karaköy vapuruna bindik. Hedefimiz "Body Worlds". Birazcık yürüdük. Hava rüzgarlıydı ama sıcaklardan sonra o kadar iyi geldi ki. Bir şeyler içmek için Starbucks'a gittik annemle. Dinlendikten sonra sergiyi gezmeye başladık. Çooook güzeldi. Fotoğraf çekmek doğal olarak yasaktı ama isteyenler http://www.bodyworlds-istanbul.com/ adresini ziyaret ederek ayrıntılı bilgiye ulaşabilir. Bence herkes gidip görmeli. Söylendiği gibi korkutucu veya mide bulandırıcı değil. Küçücük çocuklarını getirenler bile vardı ama bunu çok uygun bulduğumu söyleyemem. Tabi bu benim düşüncem. Çook emek harcandığı belliydi. İnsanlara vücuduna iyi davranması gerektiğini anlatma bakımından çok etkiliydi. Herkese öneririm.

Daha sonra gitmek istediğimiz diğer bir sergi olan "Efsanevi İstanbul-Bir başkentin 8000 yılı" için Sabancı müzesine doğru yola çıktık. Yemeğimizi de yedikten sonra sergiyi gezmeye başladık. Yine çoook güzeldi demekten kendimizi alamadık. İstanbul çok katmanlı bir şehir, çok büyüleyici...

Şimdilik bu kadar. Diğer yazıda görüşürüüüüz

1 yorum:

özlem dedi ki...

Güzel bir gün olmuş. İmrendim.